I komunia... albo psikus.

Słynne powiedzenie mówi, że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Trudno powiedzieć, aby autor tych słów, Alexis de Tocqueville, XIXw francuski myśliciel, socjolog i polityk w jednym, nie miał racji. Ja bym je dzisiaj trochę zmodyfikował: Mądrość jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się mądrość drugiego. Swoją drogą, ciekawe, jak dzisiaj by opisywał świat Pan Alexis, gdyby przeczytał niektóre fragmenty naszych dyskusji „fejsbukowych”.  Skąd taki temat? Jak zwykle: życie, ludzie, problemy ludzi pierwszego świata. A dzisiaj będzie o tym, że według niektórych rodziców, ich wolność nie kończy się nigdzie. W szczególności, jeżeli na drugiej szali położymy wolność dziecka.

Czytaj więcej: I komunia... albo psikus.

Rocznicowe rozważania, rozważane każdego roku.

Czy to normalne, że ludzi dzisiaj bardziej interesuje, kto, jaki ma ulubiony kolor, jakiej słucha muzyki, czy lesze do pokoju są szare zasłony, czy same firany, a nie interesuję się tym, co być może ma większy sens, znaczenie?

Dawno już nikt mnie nie zapytał o moje najskrytsze marzenia, pragnienia, co bym chciał zrobić w danej chwili, dlaczego czegoś nie robię w danej chwili.

Chodzimy dookoła siebie i przyglądamy się sobie, a mam wrażenie, że każdy z Nas, widzi w drugiej osobie kosmitę. O wiele bardziej nas interesuje to, czy ktoś otyły dużo żre, ale rzadko kiedy staniemy w obronie kogoś, kto nie pasuje do marginesu.

Czytaj więcej: Rocznicowe rozważania, rozważane każdego roku.

Mąż powinien dawać tylko żonie.

Kategoria: Rodzina Opublikowano: czwartek, 04 styczeń 2018 RadosnyTata

Wchodzę w Nowy Rok bez postanowień. Mam wtedy gwarancję że dotrzymam słowa i nikt mi nie zarzuci fałszu czy obłudy. Mam, pomimo pierwszego zdania, swoje pomysły jak wprowadzić w życie harmonię i szczęście. Cytując Laskowika – jak trzymać grabie i jak dogodzić babie. Czort wie które z tych dwóch jest ważniejsze, chociaż uważam że ważne są obie.

Czytaj więcej: Mąż powinien dawać tylko żonie.

Święta, Ding Dong.

Kategoria: Rodzina Opublikowano: niedziela, 24 grudzień 2017 RadosnyTata

Święta, święta, święta, ding, dong. Po raz 41 nadchodzi kolejny raz magiczny dzień. Czas w którym ludzie dokonują podsumować, mają do siebie i do innych jakieś żale, jakieś ale, a czasami są z siebie i wszystkich dookoła bardzo zadowoleni. Skoro ten czas jest taki ważny, to zastanawiam się jak się to dzieje że jest tak inny od dni moich młodości?

Czytaj więcej: Święta, Ding Dong.

Pięć rzeczy które ja popełniam, ale ty wcale nie musisz.

Kategoria: Rodzina Opublikowano: sobota, 16 grudzień 2017 RadosnyTata

Za każdym razem kiedy widzę przeróżne komentarze osób znanych i tych mniej znanych na temat co się powinno robić, a czego nie powinno, obiecuję sobie – nie otworzysz tego goowna. Po co tobie porady, co kto uważa za swoje pięć największych błędów ( które okazują się błędami zaobserwowanymi u innych), co powinno się zrobić przed trzydziestką, co przed czterdziestką, a ilu rzeczy powinienem się wystrzegać kładąc się do łóżka.

Czytaj więcej: Pięć rzeczy które ja popełniam, ale ty wcale nie musisz.

Wstać, nie wstać, oto jest pytanie.

Kategoria: Rodzina Opublikowano: środa, 27 wrzesień 2017 RadosnyTata

Ciężki ten los Taty, oj ciężki. Od samego rana trzeba podejmować bardzo trudne decyzje, a to czy podnieść tyłek już o szóstej rano czy może wcześniej. A może jednak jeszcze wcześniej kiedy trzeba przenieść Młodsze do jej łóżka, co by się nam nie rozpychała.

Czytaj więcej: Wstać, nie wstać, oto jest pytanie.

List do A. część pierwsza

Nie oszukuję siebie. Nie buduję swojej wizji świata opartej o fantazje czy poważne filozofie. Jestem daleki od tego aby kierować się jakimikolwiek wizjami, chociaż przyznam, są takie, dla których czasami umieram i żałuję jak przywracam się do życia po seansie snu. Nie są mi do tego potrzebne żadne nadzwyczajne środki czy preparaty .

Czytaj więcej: List do A. część pierwsza

Mam to co mam i jestem szczęśliwy

Straciłem to co straciłem i nadal jestem szczęśliwy