Wk******y Tata

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: środa, 17 lipiec 2019 RadosnyTata

Zauważyliście, że niewielu rodziców w swoich wpisach, blogach odważy się napisać więcej słów prawdy, o tym, jak wychowują swoje dzieci, jak reagują, kiedy pewne formy nacisku nie zdają egzaminu? To dzisiaj o tym, jak to jest być rodzicem na pełen etat, ale bez przesadnej uprzejmości, bez owijania w bawełnę, dlaczego postępuję czasami tak, a nie inaczej.

Czytaj więcej: Wk******y Tata

Trwałem, trwam, czy wytrwam?

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2019 RadosnyTata

Natrwalsze związki, to pary z góry skazane na porażkę. To zdanie pasuje do mojego małżeństwa. NIKT nam nie dawał żadnych szans, do dzisiaj, pomimo upływu lat, są ludzie, którzy życzą, abyśmy się wreszcie rozstali. My sami, dość często jesteśmy wobec Siebie bardzo bezpośredni. Czasami może za bardzo. A jednak…

Czytaj więcej: Trwałem, trwam, czy wytrwam?

Agencja Wymiany rodziców vs Siedem uczuć? Część pierwsza.

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: czwartek, 20 grudzień 2018 RadosnyTata

„Agencja wymiany Rodziców, wybierz sobie wymarzonych rodziców”. A wcześniej „Siedem uczuć” Koterskiego. Nie miałem pojęcia, jak książka napisana dla dzieci, może obuchem znokautować starego i nie pozwalać bardzo długo podnieść mu się z desek. Nie miałem pojęcia, jak bardzo myliłem się, idąc na kolejną odsłonę życia Adama Miauczyńskiego, że wyjdę z niej uśmiechnięty, jakbym miał okazję oglądać „Dzień świra”. Jako rodzic popełniłem wszystkie możliwe błędy wychowawcze, ale czy co chwilę, muszę gdzieś o nich czytać, lub słyszeć?  Wydawało mi się, że skoro już mniej krzyczę, to tak, jakbym poskromił w sobie demona. Tymczasem, jak się okazuje, demon ma młode. I to bardzo dużo. To książka dla dzieci, nie spodziewałem się, że pozorna pozycja, może z taką dokładnością rozprawić się z grzechami rodzicielstwa…

Część pierwsza.  O obydwóch jednocześnie.

Czytaj więcej: Agencja Wymiany rodziców vs Siedem uczuć? Część pierwsza.

Magia komentarzy

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: sobota, 16 czerwiec 2018 RadosnyTata

„Kiedy czytam twoje komentarze, to widzę, że nie szanujesz ludzi. Gardzisz nimi, są często dla ciebie popychadłami, workami treningowymi. A kim ty jesteś, co osiągnąłeś, że pozwalasz sobie na obrażanie innych!!” Tak zaczyna się bardzo długi Email, jaki otrzymałem od pewnej damy. Muszę przyznać, że zszokowany nie byłem, ale zaskoczony, mimo wszystko, jestem.

Czytaj więcej: Magia komentarzy

Urlop, dobra rzecz.

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: wtorek, 05 czerwiec 2018 RadosnyTata

Zostałem zmuszony do zrobienia sobie krótkiego urlopu. W sumie to sam sobie zrobiłem ten urlop, aby poprawić swoje pisanie. Jeżeli były takie osoby, które czytają moje wpisy, że nie widzę błędów? To miały rację, nie widziałem. Nie chciałem ich widzieć. Czas podnieść poziom treści zamieszczanych przeze mnie i wyjść naprzeciwko wszystkim czytającym. Dziękuję wszystkim za uwagi, jakie do mnie nadsyłacie. Dziękuję wszystkim za konstruktywną krytykę.

Czytaj więcej: Urlop, dobra rzecz.

Uszczęsliwianie na siłę, czyli Tata na nieudanej akcji.

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: sobota, 03 marzec 2018 RadosnyTata

Minął czas. Dość długi. A mimo to dostaję wiele wiadomości za co jestem wdzięczny. Cieszę się mimo wszystko ktoś tam coś tam czyta i nadaje się to nawet do udostępnienia, a ja jakoś ze spokojem mogę przechodzić od jednego tematu do drugiego. Zatrzymałem się w styczniu, na samym jego początku, wspominając coś o swoich postanowieniach i zaczynam być dumny że mija miesiąc, może dwa, a ja w kilku z nich trwam niezmiennie.

Czytaj więcej: Uszczęsliwianie na siłę, czyli Tata na nieudanej akcji.

Ratunku! Pomocy! czyli intrernetowe grupy wsparcia ...

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: niedziela, 10 grudzień 2017 RadosnyTata

Czy da się? Da się. Spojrzeć na świat okiem kobiety, żony, kochanki, mamy. W takiej kolejności. Wszak najlepszymi kochankami mężów powinny być żony. Zarówno przed jak i po ślubie. Złośliwi mówią że po ślubie wszystko się zmienia tylko nie opakowanie, ja tak nie mówię. Zwyczajnie, po ślubie wszystko można legalnie.

Czytaj więcej: Ratunku! Pomocy! czyli intrernetowe grupy wsparcia...

Uśmiecham się

Uśmiecham się. Nie, nie do siebie, ja nie pewien polityk, który to skanduje swoje imię wraz z tłumem. Uśmiecham się do chwili, która mi właśnie towarzyszy.

Czytaj więcej: Uśmiecham się

Uśmiecham się (2)

Uśmiecham się. Nie, nie do siebie, ja nie pewien polityk, który to skanduje swoje imię wraz z tłumem. Uśmiecham się do chwili, która mi właśnie towarzyszy.

Czytaj więcej: Uśmiecham się (2)

Życiorys, odsłona pierwsza

Kategoria: Gderanie Taty Opublikowano: środa, 19 lipiec 2017 RadosnyTata

Jeszcze nie tak dawno sam się zastanawiałem jak to się dzieje że dzisiaj tak wielu ludzi, młodych, starych, w średnim wieku, dzieciaków chce się dzielić sobą z wieloma innymi.

Często, czytając to i owo u innych, nie dostrzegałem w sumie nic ciekawego, oprócz krótkich opisanych sytuacji, w których za żadne skarby nie chciałbym się znaleźć. Dzisiaj oceniam to inaczej.

Z pewnością, nie kieruje mną chęć wbijania się na wyżyny Internetu, w mniej lub bardziej szokujący sposób. Nie kierują mną również emocje nie związane z popularnością. Tak właściwie prowadzę bloga sam dla siebie. Ot tak, aby zostawić coś dla mich potomnych, z których jedni są ze mną a innych nie ma przy mnie od lat.

Czytaj więcej: Życiorys, odsłona pierwsza