Czy Bóg wybaczy?

Kategoria: Tata Czyta Opublikowano: piątek, 16 sierpień 2019 RadosnyTata


„Wypuściłbym z więzienia siostrę Bernadettę i wsadziłbym tam tych wszystkich nauczycieli, wizytatorów, psychologów, którzy wiedzieli o sytuacji w ośrodku lub mogli ją sprawdzić. Niech na własnej skórze doświadczą tego, co przez lata czuły dzieci. A jak siostra będzie na wolności, to wreszcie poczują, co oznacza słowo „niesprawiedliwość”.”

Przebrnąłem. W jeden dzień. Nie wiem tylko, po co mi to było. Zgwałciłem się w historię, która nie ma żadnego ludzkiego obrazu, a zawiera tylko i wyłącznie obraz bólu, cierpienia, a nawet zdrady.

Czytaj więcej: Czy Bóg wybaczy?

Okruch życia...

"Okruch" Anna Ficner - Ogonowska

Powiedziałem sobie kiedyś. Nigdy w życiu, żadnych romansideł, które nawkładają mi do głowy, że Ona koniecznie fantastyczna, idealnej figurze, wyemancypowana dama z listą potrzeb bez końca i oczywiście bez wad, a On wysoki brunet, przystojny, o błękitnych oczach, manierach najwyższych lotów... Powiedziałem sobie i tak też się stało.

Czytaj więcej: Okruch życia...

"Ucho Igielne" Wiesław Myśliwski

Kategoria: Tata Czyta Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2019 RadosnyTata

Ucho Igielne. Bardzo rzadko spotyka się taką narrację i prowadzenie historii człowieka, w sposób, jaki prezentuje Wiesław Myśliwski.

Czytaj więcej: "Ucho Igielne" Wiesław Myśliwski

Czytasz książki? Czasami poczytam...

Kategoria: Tata Czyta Opublikowano: piątek, 22 luty 2019 RadosnyTata

Czytacie książki? Lubicie spędzać czas, pogrążeni w lekturze, z herbatą gdzieś obok, pochrapującym psem, delikatną muzyką w tle? Na książki, tak jak na wszystko, trzeba mieć czas. Jak go znaleźć w czasach, gdzie o ten czas jest bardzo trudno? Wiadomo, praca, dom, obowiązki, dzieci… to wszystko powoduje, że czasami czas na czytanie zwyczajnie ucieka. Czy aby na pewno?

Chcę podzielić się tym, jak wykrzesałem w sobie odrobinę chęci do tego, aby skorzystać z chwili z książką, ciekawą historią, wyjść z domu i zamieszkać z Anią na Zielonym Wzgórzu”.

Czytaj więcej: Czytasz książki? Czasami poczytam...

Harper Lee "Zabić Drozda"

Kategoria: Tata Czyta Opublikowano: czwartek, 06 wrzesień 2018 RadosnyTata

Staram się nie marnować wolnego czasu. Czasami foto, czasami wycieczka. Cieszę się, jak mogę wygospodarować trochę czasu na czytanie książek. Obok wielu pozycji, które mniej lub bardziej zapadły w mojej pamięci, zaistniały w świadomości, pojawiają się takie, które potrafią zrobić dość spore spustoszenie.

 

Czytaj więcej: Harper Lee "Zabić Drozda"