Obłędne Błędne Skały

Szmat czasu. Kilka miesięcy od daty mojego ostatniego wpisu, a więc czas powrócić na łamy bloga. Może nie koniecznie z wielkim przytupem, ale małymi kroczkami wrócić do odpowiedniej formy.

Naprzeciw wyszedł nam długi weekend. To znaczy, wolny czwartek, bo w piątek miało być wolne, ale niestety, nie było. Skoro więc był ten wolny czwartek, to postanowiliśmy rodzinnie nie siedzieć w domu, ale się gdzieś wybrać. Od dłuższego czasu szukaliśmy okazji, aby się wybrać na Błędne Skały i zahaczyć o Szczeliniec. Dzieciaki nie są już takie małe, energii mają za nas czworo, to pozostało spakować się do Cytrynki i wyruszyć w drogę.

Czytaj więcej: Obłędne Błędne Skały

Zamek Czocha - Mistyka; Magia ... Masoni??

Kategoria: Wycieczki i wyprawy Opublikowano: środa, 17 październik 2018 RadosnyTata

Zamek Czocha spotkałem po raz pierwszy na ekranie telewizora w programach Bogusława Wołoszańskiego. Drugi raz w filmie, którego producentem była firma Pana Bogusława. Wreszcie, przeczytałem książkę, tajemnicę Twierdzy Szyfrów i wiedziałem, że jak tylko będzie okazja, odwiedzę ten zakątek południowej Polski. Okazja nadarzyła się, kiedy wracaliśmy z kilkudniowego pobyty w Szklarskiej Porębie.

Czytaj więcej: Zamek Czocha - Mistyka; Magia... Masoni??

Ścieżką Hochbergów, dookoła Zamku Książ.

Kategoria: Wycieczki i wyprawy Opublikowano: sobota, 06 październik 2018 RadosnyTata

Długo nie było mnie w górach. Przez wiele lat podziwiałem je, oglądając w telewizorze szlaki, miejsca, które pamiętam, a za którymi tęsknię. Można wymyślić wiele powodów, przez które nie spacerowałem po szlakach, że praca, że rodzina, że pieniądze… Są takie miejsca, które oddają namiastkę wielkich gór, pokonywania szlaków, wycieczek i wypraw w odległe miejsca, gdzie kończy się świat.

Takim miejscem, jakie odnalazłem zupełnie przypadkowo, to Ścieżka Hochbergów. Szlak turystyczny, prowadzący dookoła malowniczo położonego zamku Książ, owianego wieloma tajemnicami, nie tylko z okresu II Wojny światowej. Zainteresowani? To Zapraszam. 

Czytaj więcej: Ścieżką Hochbergów, dookoła Zamku Książ.

Wycieczka: Zagroda u Rzeźbiarza, Sława.

Kategoria: Wycieczki i wyprawy Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2018 RadosnyTata

Leszno to niewielkie miasto położone w doskonałym miejscu. Położenie sprzyja na organizowanie wycieczek, jednodniowych wypadów, rowerowych wypraw w takie miejsca jak Boszkowo, Sława oraz całą masę innych, ciekawych. Osoby które mnie znają wiedzą że dla mnie wycieczka sama w sobie byłaby nudna. Wyszukiwanie nowych obiektów wartych zobaczenia i zapamiętania jest jednak tak wielka, że nie martwię się o to czy miejsca, obiekty się kiedyś skończą.

Czytaj więcej: Wycieczka: Zagroda u Rzeźbiarza, Sława.