"Ucho Igielne" Wiesław Myśliwski

Kategoria: Tata Czyta Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2019 RadosnyTata Drukuj E-mail

Ucho Igielne. Bardzo rzadko spotyka się taką narrację i prowadzenie historii człowieka, w sposób, jaki prezentuje Wiesław Myśliwski.

Właściwie, jest to książka bez konkretnego kierunku, ale o celu, jakim jest Ucho Igielne. Tak ją odbieram. Książka niby opowiada o losie wielu ludzi, ale tak naprawdę, jest to jedna, zapętlona droga jednego człowieka. Od samego początku, od pierwszych stron, w których bohater - świadek, zostaje podejrzanym, po historie małżeństwa spacerującego wzdłuż wałów, aby za chwilę zamieszkać w jednym pokoju, spać na jednym łóżku ze Zbysiem… a wszystko opisane przy kawie, kawałku topielca. Nie chcę spoilerować, dlatego nie za dużo o treści, ale o samej Duszy.
Książka nie jest ani moralna, ani etyczna, ale także nie łamie żadnych z tych zasad. Jest to jedna z tych książek, która pomimo tego, że błądzi, pozostawia po sobie ślad. Istotnym jest czas, w jakim żyją nasi bohaterowie. W jakim stylu Autor przedstawia nam życie w głębokim PRLu, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.
Jak ktoś jest gotowy, na wyprawę, która pozwoli odetchnąć, to zapraszam na kawę, herbatę, cytryny z paczki i topielca… Resztę załatwi Pan Wiesław Myśliwski.

 

Odsłony: 1144

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież